Authors

Latest text of pad 7sWIRyf220
Saved May 31, 2021
MASA OYUNLARI-BOARDGAMES-ETWINNING PROJESİ ORTAK OYUNUMUZUN KURALLARI
 
1-Oyun kartlarının üzerine tek başına ve kartlar içinde ve kartlar yerde. (Faruk Abiho / Gülen Koşan Erkan / Ahmet Beyaz İmam Hatip Ortaokulu)
 
2- Bir oyuncuya birer salyangoz verilir. (Onur.onurh / Feyzullah Yılanlı / Hülya Ağan İlkokulu)
 
3-Zil ortaya konur. (Ali Fikri RMB / Ayşe GirginKarabıçak / Rahmi Mihriban Bedestenci İlkokulu 
 
4. Herkesin ortaklaşa belirleyeceği oyuncu önce oyun küplerini atar sonra oyun ilk küpleri saatki oturma sırasına göre atılır. Saliha.to/Kübra DİDİNMEZ / Tepeköy Ortaokulu                                                                                                                                                                                                                        
 
5.Oyuncu 8 adet oyun küpünü ve adet joker küpünü avucuna alır, avucunda karıştırır ve küpleri 1 atar atar. (Zehra \ Billur Mammadova \ Bakı, 280 Başokulu )
 
6. Oyuncular; küplerin yukarı gelen renk, şekil, rakam ve vakan en çok olan gibi . (Duru aeylül / Altıeylül Ortaokulu / Sezen Irmak)
 
7.En az aynı cins iki küp denk kazanç zile basan ilk oyuncu salyongozuna yerleştirir ve geçer geçer. (Nursena / ZHO / EbruBirgül)                                                                                                                                                                                            
 
8. Cevap doğruysa yerdeki oyun kartlarından Bir alıcı ALIR salyangozu u yerleştirirdi.
 Dilşad Alxasova, Yağut Mustafayeva, Ağdaş, 1 saylı mekteb
 
 
9. Cevabı yanlışsa salyangozundan yere bir oyun kartı yazılır ve kartlar karıştırılır. Salyangozunda herhangi bir kart yoksa bir tur bekler. (Ahmet Kerim T. - Selim DEMİRCİ, Zübeyde Hanım Ortaokulu)
 
 
10. Yere atılan joker küpündeki Joker işareti geldiğinde o tur hangi oyuncu zile ilk basıp doğru cevabı vermişse yerden iki kart çekme hakkına sahiptir. Yanlış cevap verirse salyangozundan yere iki kart bırakır. Salyangozunda bir kart var ise yere o kartı bırakır ve bir tur da bekler. Salyangozunda hiç kart yoksa o oyunucu iki tur bekkler. (Melek ZHO / Muammer Karabıçak - Zübeyde Hanım Ortaokulu)
 
11. Yerden aldığı kart, oyuncunun biriktirdiği kartlara uygun değilse oyuncu kartı yere bırakır ve yerdeki kartlar karıştırılır. Yeni oyun için sıradaki oyuncu küpleri atar. (Zeynep Ceren ZHO - Muammer Karabıçak / Zübeyde Hanım Ortaokulu)
 
12. Salyangozunda aynı türden dört kart biriktiren ilk oyuncu oyunu kazanır. (Ayaz ÖÖ / Gözde Öztürk-Özdemir Ortaokulu)